+48 785 924 013 biuro@costka.com

Farby gliniane to w ostatnim czasie prawdziwy hit i zdecydowanie nie ma się czemu dziwić! Głównie dlatego, iż farby gliniane są bardzo pozytywne dla całego środowiska, ponieważ są w pełni naturalne i ekologiczne. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, kiedy i dlaczego warto wybierać właśnie farby gliniane.

Spis treści:

  1. Czy farby gliniane są dobre dla środowiska?
  2. Dlaczego farby gliniane są polecane?
  3. Naturalny skład farb glinianych
  4. Farby gliniane nie tylko piękne, ale i trwałe

Czy farby gliniane są dobre dla środowiska?

Jak najbardziej tak. Ponieważ są one w pełni naturalne i ekologiczne. Właśnie dlatego w ostatnim czasie ich pozytywny wpływ na środowisko jest aż tak mocno podkreślany. Z całą pewnością jest to obecnie najlepsza alternatywa względem farb syntetycznych, z których warto zrezygnować podczas planowania remontu swojego wnętrza. Na pewno będzie to doskonałe posunięcie. Nie tylko dla całego środowiska, ale i bezpośrednio dla siebie, ponieważ nie będzie się wdychać szkodliwych oparów.

Dlaczego farby gliniane są polecane?

Przede wszystkim znów wskazać trzeba na wspomniane już powyżej kwestie. Farby gliniane są w pełni naturalne, oraz ekologiczne, co sprawia, że nie zagrażają w żadnym stopniu środowisku. Charakteryzuje je również nietoksyczny skład. W ten sposób utrzymać można własne wnętrze idealne w zgodzie z naturą. Takie alternatywne rozwiązania powinny być wykorzystywane zawsze, gdy ma się takową możliwość. Wyjdzie to na zdrowie.

Szukasz dobrej jakości farby glinianej? Zobacz, co oferujemy!

Naturalny skład farb glinianych

Skład farb glinianych, z całą pewnością zasługuje na moment uwagi. Jest naturalny i nietoksyczny, ponieważ farba została stworzona na bazie białej gliny z dodatkami mineralnymi. To właśnie świadczy o tym, że jest ekologiczna i doskonale przyjmowana przez środowisko, a jednocześnie posiada właściwości każdej dobrej jakościowo farby. W jej składzie nie ma żadnych szkodliwych dla zdrowia konserwantów, ani syntetycznych środków wiążących. Zdecydowanie się na farby gliniane daje pewność, że całe wnętrze nie tylko będzie piękne, ale i bezpieczne dla domowników.

Farby gliniane nie tylko piękne, ale i trwałe

Warto wspomnieć również o tym, że farby gliniane są nie tylko piękne i efektowne, ale i na dodatek trwałe. Wydajność można porównać do typowych farb lateksowych czy akrylowych. Farba jest całkowicie paroprzepuszczalna co wpływa na mniejsze gromadzenie się wilgoci.