+48 785 924 013 biuro@costka.com

W ostatnim czasie budownictwo przechodzi pewnego rodzaju przemianę. Na pewno w dużej mierze jest to związane ze zwiększającą się w społeczeństwie świadomością. Z tego powodu ludziom coraz bardziej zależy na tym, aby materiały, które wybierają podczas remontów czy budowy domu, były przede wszystkim zdrowe i bezpieczne dla organizmu. To dlatego tak dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju materiały naturalne. Na pewno warto przyjrzeć się nim nieco bliżej, aby łatwiej podjąć decyzję.

Spis treści:

  1. Dlaczego warto sięgać po naturalne tynki?
  2. Tynk wapienny – dlaczego warto się na niego zdecydować?
  3. Naturalny tynk gliniany znany od wieków

Dlaczego warto sięgać po naturalne tynki?

Jeśli chodzi o materiały służące do budowania domów czy przeprowadzania remontów, na rynku stale pojawia się ich coraz więcej. W związku z tym na pewno warto zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób wybierać je rozsądnie, aby faktycznie wpłynęły ona na to, jak w danym miejscu będzie się mieszkać. Na pewno jednym z najlepszych wyborów będą właśnie zdrowe, naturalne tynki. W tym przypadku, z całą pewnością wskazać należy tynki gliniane, oraz wapienne, które dzięki temu ponownie wracają do łask i wykorzystywane są coraz powszechniej.

Na jaki tynk warto się zdecydować? Sprawdź polecane możliwości!

Tynk wapienny – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Jednym ze zdrowych i przede wszystkim naturalnych tynków, jak najbardziej jest właśnie tynk wapienny. Bez dodatku cementu, stosowane były one już od czasów starożytnych. Z powodzeniem można stosować je, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Do ich dużych zalet na pewno zaliczyć można to, że doskonale regulują one wilgotność, która pojawić się może w strukturze ściany. W ten sposób można poprawić komfort mieszkania, a dodatkowo znacznie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie, ponieważ naturalny produkt zawsze będzie po prostu lepszym wyborem, niżeli tynki składające się ze składników chemicznych.

Naturalny tynk gliniany znany od wieków

Kolejnym doskonałym wyborem w kwestii tynków naturalnych, bez wątpienia jest tynk gliniany. W wielu miejscach na świecie do tej pory z powodzeniem lepi się z niego domy. W naszych warunkach jednak sporządza się z niego jedynie tynk, który jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Pozwala on doskonale regulować wilgoć, a także zatrzymuje ciepło w danym pomieszczeniu, co znacznie poprawia warunki bytowe. Oprócz tego jest antybakteryjny, oraz antyalergiczny, co sprawdzi się w przypadku alergików i osób wysoce wrażliwych.