+48 785 924 013 biuro@costka.com

Odpowiednia dbałość o materiały wykorzystane do wybudowania i wykończenia domu, to niezwykle istotna kwestia w przypadku alergika. Alergicy bardzo często są delikatni i bardzo podatni na wszelkiego rodzaju niesprzyjające im materiały. Właśnie z tego powodu te powinny zostać dobrane ze specjalną troską. Najlepiej w takim przypadku sprawdzą się właśnie te naturalne, które dodatkowo posiadają wszelkie atesty, które faktycznie poświadczają o ich pozytywnym wpływie. Podpowiadamy, które z naturalnych rozwiązań będą strzałem w dziesiątkę.

Spis treści:

  1. Naturalne materiały do domu alergika – dlaczego ich odpowiedni dobór jest tak ważny?
  2. Tynki gliniane – inspiracja bezpośrednio z natury
  3. Delikatny tynk wapienny
  4. Farby gliniane

Naturalne materiały do domu alergika – dlaczego ich odpowiedni dobór jest tak ważny?

Każdy, kto miał do czynienia z alergią, z całą pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak dokuczliwe potrafią być jej ataki. Dodatkowo może zostać ona sprowokowana przez jeden z czynników drażniących, czyli w tym przypadku właśnie na przykład ze względu na nieodpowiednio dobrane materiały w domu alergika. Decydując się na te naturalne, z całą pewnością można przekonać się o tym, że znacząco poprawią one stan alergika i jego ogólne samopoczucie. W związku z tym, jak najbardziej warto sprawdzić materiały, takie jak tynki czy farby gliniane.

Tynki gliniane – inspiracja bezpośrednio z natury

Tynki gliniane to jeden z materiałów, który niewątpliwie polecany jest podczas prac wykończeniowych w domu. Glina znana jest od tysięcy lat i doskonale sprawdza się jako materiał do wszelkiej budowy. Ze względu na to, że jest to materiał naturalny i ekologiczny, nie powinien on w żadnym stopniu drażnić osoby ze skłonnościami do alergii. Warto więc pomyśleć o takim rozwiązaniu, przymierzając się do rozpoczęcia budowy.

Delikatny tynk wapienny

Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem będą tynki wapienne. Również i one są w pełni naturalne i oczywiście jak najbardziej ekologiczne, co sprawia, że można zdecydować się na nie w każdej chwili i zawsze będą słusznym wyborem. Te tynki nie zawierają drażniących konserwantów, ani barwników, dzięki czemu nie wywołują reakcji alergicznej.

Farby gliniane

Nie warto zapominać również o farbach glinianych. Te farby charakteryzują się dużą jakością i bezpieczeństwem podczas ich aplikowania, ponieważ pozbawione są dodatkowych konserwantów i barwników. Polecane są one do malowania wewnątrz budynku. Będą doskonałym wyborem do pokoju każdego alergika. Sprawdzą się o wiele lepiej, niż klasyczne warianty farb.