+48 785 924 013 biuro@costka.com

Tynki wapienne cienkowarstwowe – naturalna alternatywa

Dostępne w Costka.com cienkowarstwowe naturalne tynki wapienne to świetna alternatywa dla popularnych tynków. Są bardzo trwałe, dzięki czemu idealnie spisują się w zastosowaniach wewnętrznych oraz zewnętrznych. Można kłaść je ręcznie i maszynowo, na praktycznie dowolnych powierzchniach. Sprawdzą się na cegłach, betonie, płytach kartonowo-gipsowych, tynkach gipsowych lub cementowo-wapiennych. Będą też idealnie współgrać z rozwiązaniami budownictwa ekologicznego. To produkty niezawierające środków chemicznych, naturalnie czyste, gwarantujące najwyższą jakość wykończenia.

Dlaczego warto wybrać tynk wapienny wykończeniowy?

Oferowany przez nas tynk wapienny wykończeniowy to produkt w pełni naturalny, niezawierający konserwantów, sztucznych substancji wiążących ani substancji szkodliwych. Jest w pełni bezpieczny dla środowiska i domowników, nie wywołuje reakcji alergicznych. Dzięki minimalnej ziarnistości zapewnia jednolitą strukturę wykańczanej powierzchni, może być też dowolnie malowany. Cechuje się wysoką wydajnością, przez co jest rozwiązaniem zaskakująco oszczędnym. Dzięki naturalnej paroprzepuszczalności minimalizuje też ryzyko akumulacji wilgoci i rozwoju niebezpiecznych grzybów czy pleśni w pomieszczeniach.

Tynki wapienne w budownictwie ekologicznym

Podobnie jak tynki gliniane, tynk wapienny jest bardzo często wykorzystywany w budownictwie naturalnym. Sprawdza się świetnie na materiałach takich beton konopny lub drewno (przy zastosowaniu mat trzcinowych). Przy uwzględnieniu warstwy pośredniej jest też świetnym rozwiązaniem dla budynków wznoszonych w technologii strawbale. Tworzy gładką, nowocześnie wyglądającą powierzchnię, jest odporny na warunki atmosferyczne i zabrudzenia. Może być także z powodzeniem malowany naturalnymi farbami wapiennymi lub glinianymi.

Tynk wapienny wykończeniowy – charakterystyka i właściwości

Cienkowarstwowy tynk wapienny to produkt trwały, w 100% naturalny i uniwersalny. Jego elastyczność zapewnia ochronę przed powstawaniem mikrouszkodzeń i degradacją. Jest to tzw. samozabliźnianie, charakterystyczne dla tynków zawierających wapno. Wydajność tynku wapiennego to około 8m2 powierzchni na każde 25kg suchej mieszanki. Ziarnistość jest bardzo niska i mieści się w zakresie 0-1 mm. Tynk ten może być nakładany ręcznie lub z pomocą agregatu tynkarskiego. Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą innych materiałów naturalnych, takich jak tynki oraz farby gliniane, naturalne pigmenty i bezpieczne dla środowiska środki gruntujące.