+48 785 924 013 biuro@costka.com

Tynki gliniane inspirowane naturą.

Glina to podstawowy i szeroko dostępny materiał wykończeniowy znany ludziom od tysięcy lat. Pochodząca wprost z natury, była łatwo dostępna i skutecznie chroniła. I właściwie w tej kwestii nic się nie zmieniło, a ten doskonały materiał z powodzeniem znajduje zastosowanie i dziś. Co prawda teraźniejsze tynki gliniane pełnią zupełnie inne funkcje niż przed wiekami, ale ze względu na szereg zalet wciąż cieszą się nieustannym powodzeniem.

Tynk gliniany. Zastosowanie.

Przede wszystkim tynk gliniany to naturalny materiał pozbawiony szkodliwych substancji i sztucznych środków wiążących. Doskonale nadaje się do zastosowania na większości powierzchni, takich jak: płyty kartonowo-gipsowe, tynki wapienne, tynki cementowo-wapienne, a po odpowiednim przygotowaniu trwale przyjmie się też na drewnie. Jest wydajny i relatywnie tani, a jednocześnie łatwy i przyjemny w obróbce. Odpowiednio przygotowany tynk można nakładać zarówno ręcznie, jak i maszynowo.

Wykończeniowe tynki z gliny dostępne w Costka.com

Wykończeniowe tynki z gliny, które znajdą Państwo w naszej ofercie można podzielić na dwa typy. Pierwszy typ, to tynki drobnoziarniste, o uziarnieniu 0-1 mm. Po nałożeniu tworzą drobną, delikatnie chropowatą strukturę. Drugi typ stanowią tynki gruboziarniste bazowe. Charakteryzują się uziarnieniem do 5 mm i mają większą chropowatość, w której można dostrzec grubsze, nieregularne frakcje. Dostępne są w workach big bag 1000kg. Proponujemy Państwu całą paletę barw tynków drobnoziarnistych: biały, beżowy, jasno brązowy, szary, jasno szary, ciemno brązowy. Aby ułatwić dokonanie właściwego wyboru, oferujemy kilogramowe opakowania próbne. Takie rozwiązanie pozwoli na poznanie walorów materiału bez konieczności zakupu całego 20 kg worka. To spora oszczędność i nowe możliwości.

Naturalne tynki gliniane idealne na każdą powierzchnię.

Oprócz powyższych zalet, naturalne tynki gliniane zimą kumulują ciepło. Naturalne tynki gliniane mają również właściwości antystatyczne i przeciwgrzybiczne. Jednak to, co dziś cieszy najbardziej, to przede wszystkim estetyczny i naturalny wygląd tynkowanych powierzchni. Nie bez znaczenia jest fakt, że wystarczy cienka warstwa aby spełniał swoje zadanie. To idealne rozwiązanie, aby nadać powierzchni świeżego i naturalnego wyglądu. Od zawsze wiadomo, że inspiracja naturą to właściwy kierunek. W razie jakichkolwiek wątpliwości nasi specjaliści z przyjemnością pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie.