+48 785 924 013 biuro@costka.com

Materiały izolacyjne

Wyświetlanie jednego wyniku

Naturalne materiały izolacyjne – jakość i troska o środowisko

Oferowane przez nas naturalne materiały izolacyjne są świetną alternatywą dla zwykłego styropianu, styroduru i wełny mineralnej. Dzięki zastosowaniu w produkcji materiałów naturalnego pochodzenia, takich jak włókno lignocelulozowe i żywica, są w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. Jednocześnie, wcale nie ustępują one swoimi właściwościami izolacyjnymi najpopularniejszym styropianom stosowanym w ociepleniach. Przykładowo: współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda) ekologicznej płyty dociepleniowej VestaEco Internal jest równy 0,048 W/m2, podczas gdy dla przeciętnego białego styropian EPS wynosi on 0,045 W/m2.

Uniwersalne, naturalne materiały izolacyjne

Naturalne płyty dociepleniowe mogą być z powodzeniem stosowane przy ocieplaniu ścian od wewnątrz. Dzięki temu sprawdzą we wszystkich pracach termomodernizacyjnych, przy których nie możemy lub nie chcemy ingerować w elewację budynku. Płyty z jednostronnym zbrojeniem siatką jutową cechują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Świetnie nadadzą się więc też do dociepleń i izolacji dachów i stropów. Specjalistyczna żywica użyta w produkcji sprawia, że naturalne materiały izolacyjne nie chłoną wody, ale zachowują przy tym właściwości paroprzepuszczalne.

Dlaczego warto zastosować naturalne materiały izolacyjne?

Paro przepuszczalność naturalnych płyt izolacyjnych sprawia, że zastosowanie ich w dociepleniu domu reguluje mikroklimat wnętrza. Minimalizuje tym samym ryzyko nadmiernej, niezdrowej akumulacji wilgoci. Duża pojemność ciepła daje nie tylko ochronę przed zimnem, ale izoluje także pomieszczenia przed gorącem. Użycie takich naturalnych materiałów pozwala więc ustabilizować temperaturę wnętrza nie tylko zimą, ale i upalnym latem. Oprócz ochrony cieplnej naturalne materiały gwarantują też wysoką ochronę akustyczną. Sprawdzą się więc też w izolacji podłóg i ścian działowych.

Ekologiczne materiały izolacyjne w praktyce

Oprócz minimalizowania negatywnego wpływu produkcji konwencjonalnych materiałów budowlanych na środowisko i świetnych właściwości izolacyjnych, naturalne materiały nie utrudniają też w żaden sposób prowadzonych prac. Płyty dociepleniowe nie są kruche, nie strzępią się przy docinaniu i nie sprawiają problemów w montażu. Charakteryzują się też świetnym stosunkiem ceny do jakości i są bardzo trwałe. Uznawane dzisiaj za ekologiczne nowinki, w niedalekiej przyszłości zapewne staną się standardem. Jeśli szukasz skutecznych materiałów izolacyjnych, a zależy Ci przy tym na zastosowaniu nieszkodliwych dla środowiska rozwiązań, postaw na rozwiązania naturalne.