+48 785 924 013 biuro@costka.com

Grunt kazeinowy

Oferowany przez nas grunt kazeinowy to wysoce wydajny, paroprzepuszczalny, przeźroczysty grunt o szerokim zastosowaniu. Skutecznie zmniejsza chłonność podłoża i zwiększa przyczepność, nie zmieniając przy tym odcienia gruntowanej powierzchni. Świetnie sprawdza się do przygotowania podłoży nietrwałych i narażonych na osypywanie. Składa się wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego, nie zawiera konserwantów, substancji szkodliwych i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Opakowanie 0,25 kg, dostępne w tej kategorii, pozwala na pokrycie 40-60 m2 przy jednej warstwie. Ma postać proszku rozpuszczalnego w wodzie, przy czym łatwo się uwadnia i nie sprawia problemów w nakładaniu. To świetny wybór dla osób, którym zależy na jakości i bezpieczeństwie.

Jakie zastosowanie ma grunt kazeinowy?

Głównym zastosowaniem oferowanego przez nas podkładu kazeinowego jest wzmacnianie tynków glinianych. Jest on również używany w systemie produktów na bazie gliny oraz w łączeniu materiałów naturalnych z syntetycznymi. Sprawdzi się jako przygotowanie praktycznie każdej chłonnej powierzchni pod prace tynkarskie lub malarskie. Dzięki swoim świetnym właściwościom zwiększającym przyczepność, może być także stosowany w przygotowaniu powierzchni przed układaniem glazury. Grunt kazeinowy jest paroprzepuszczalny, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako alternatywa dla syntetycznych gruntów pod kleje cementowe, dyspersyjne i żywiczne.

Grunt celulozowy

Wśród oferowanych przez nas gruntów naturalnych znajdą Państwo także grunt celulozowy. Jest on produktem naturalnym, nieszkodliwym i niezawierającym syntetycznych substancji wiążących. Sprzedawany w postaci proszku pakowanego po 0,25 kg, jest bardzo wydajny, przepuszczalny i transparentny. Nie zmienia więc odcienia gruntowanej ściany czy tynku, z którym zostanie użyty. Proszek łatwo rozpuszcza się w wodzie, nie tworzy grudek i jest bardzo wygodny w użyciu. Może być stosowany zarówno jako podkład gruntujący, jak i jako domieszka wzmacniająca do masy tynkarskiej.

Gdzie stosować grunt celulozowy?

Podobnie jak podkład kazeinowy, grunt celulozowy świetnie sprawdza się do wzmacniania wszelkich niestabilnych i nadmiernie chłonnych powierzchni. Wzmacnia ich strukturę, zwiększa przyczepność i przeciwdziała osypywaniu. W postaci proszku może być stosowany jako domieszka uszlachetniająca do tynków wapiennych i glinianych. Dzięki przeźroczystości i zdolności do wyrównywania chłonności sprawdzi się też w przygotowaniu ścian przed pracami malarskimi. Paroprzepuszczalność gruntu celulozowego zmniejsza ryzyko akumulacji wilgoci i degradacji tynku w pomieszczeniach, a jego naturalny skład sprawia, że jest w pełni bezpieczny dla otoczenia i domowników.